NIS 68,50 EUR 7,591455 USD 6,823780 CROBEX 1.750,44 NASDAQ 4.986,87 (0,57 %) FTSE 100 6.520,98 (-1,50 %) DAX 10.944,97 (-1,25 %) S&P 500 2.063,11 (0,27 %)

Analiza


Domaća inflacija je pod utjecajem inozemnih šokova
Stabilna i relativno niska inflacija od sredine 1994. je jedno od rijetkih domaćih postignuća, no zbog visokog udjela uvoza i izvoza u BDP-u monetarna bi vlast trebala voditi računa o zbivanjima u inozemstvu

Analiza

Prometejevo obećanje
Hrvatska hitno mora pronaći načine za prilagodbu starenju stanovništva, tim više što bi se trendovi u narednim godinama mogli samo pogoršati, a ekonomske i društvene nejednakosti zbog starenja stanovništva povećati, piše Velimir Šonje

komentar

To gore po činjenice...
Hrvatski je javni prostor obilježen prijezirom prema činjenicama što društvo priječi da se suoči s povijesnom, socijalnom, kulturnom i političkom realnošću te formira totalitarni sustavski sindrom, piše Žarko Puhovski

Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
OPEK-R-A290,00+11,54%2.900.000,00
RIVP-R-A20,630,00%856.738,67
ADRS-P-A375,00+1,35%386.130,87
HT-R-A154,33+0,01%372.782,39
HUPZ-R-A1.930,00+3,71%283.530,07
ADPL-R-A104,50+0,48%221.832,27
VDKT-R-A190,00- 2,57%220.564,83
KRAS-R-A455,000,00%206.881,29
Zaključne cijene : 01.07.2015
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.750,44 0,74 %
  • CROBEX10: 1.016,99 0,71 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2461925,2619785,277764
CAD0015,4388335,4551995,471565
CZK0010,2781680,2790050,279842
DKK0011,0144731,0175261,020579
HUF1002,4107922,4180462,425300
JPY1005,5383295,5549945,571659
NOK0010,8651110,8677140,870317
SEK0010,8197860,8222530,824720
CHF0017,2455307,2673327,289134
GBP00110,65711110,68917910,721247
USD0016,8033096,8237806,844251
EUR0017,5686817,5914557,614229
PLN0011,8087411,8141841,819627
Tečajna lista HNB-a za datum: 2.7.2015
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Ilirika BRIC82,8225+1,78%
ZB BRIC+100,0639+1,29%
NETA US Algorithm176,0173kn+1,28%
OTP uravnoteženi107,2208kn+1,28%
Ilirika Azijski ...51,9690+1,25%
KD Prvi izbor14,7707kn+1,17%
ICF Balanced115,9601kn+1,17%
KD Victoria18,4449kn+0,81%
NETA Frontier582,1291kn+0,80%
NETA Global ...105,9412kn+0,79%
NETA Emerging Bond80,7705kn+0,79%
Datum: 30.6.2015