NIS 68,50 EUR 7,656264 USD 6,033780 CROBEX 1.851,73 NASDAQ 4.419,48 (2,40 %) FTSE 100 6.372,33 (1,68 %) DAX 8.886,96 (1,94 %) S&P 500 1.941,28 (1,96 %)

15. godina HUB-a


U sklopu obilježavanja 15. godišnjice Hrvatske udruge banaka, u prostorijama Hrvatske udruge poslodavaca održano je predavanje o financijskim mrežama i predstečajnim nagodbama, te predstavljen najsloženiji istraživački projekt HUB-ovog 'Think tanka' o mreži dužnika u predstečajnim nagodbama

Kolumna

Zašto najradikalniji džihadisti današnjice potječu jednako često iz Manchestera koliko iz Aleppa, analizira Žarko Puhovski, te pojašnjava sličnosti i razlike današnjih islamista što se internacionalizmom bore protiv globalizma i stranaca koji su sudjelovali u španjolskom građanskom ratu od prije 80 godina

Financije

Od iduće godine inspektori Porezne uprave krenut će u specijalizirane nadzore poduzetnika, koji će za razliku od dosadašnjih biti puno kraći, a njihovi nalazi će biti javno objavljeni
Motori hrvatskog rasta

Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
ADRS-R-A375,00+1,08%922.349,90
RIVP-R-A19,75- 0,25%583.405,60
HT-R-A158,50+0,76%498.042,89
PODR-R-A314,00+1,29%376.768,86
ADRS-P-A330,00+1,21%285.884,04
ATPL-R-A362,98+3,41%254.593,53
KSST-R-A420,00+51,75%185.493,02
KOTR-P-A1.300,10+0,01%175.513,50
Zaključne cijene : 22.10.2014
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.851,73 1,02 %
  • CROBEX10: 1.059,78 1,02 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2876805,3035915,319502
CAD0015,3551955,3713095,387423
CZK0010,2762290,2770600,277891
DKK0011,0250161,0281001,031184
HUF1002,4925052,5000052,507505
JPY1005,6259545,6428835,659812
NOK0010,9103950,9131340,915873
SEK0010,8276550,8301450,832635
CHF0016,3299576,3490046,368051
GBP0019,6477459,6767759,705805
USD0016,0156796,0337806,051881
EUR0017,6332957,6562647,679233
PLN0011,8071671,8126051,818043
Tečajna lista HNB-a za datum: 23.10.2014
Fond Vrijednost Valuta Promjena
KD Energija9,5187kn+2,67%
Platinum Global ...14,6041$+2,57%
Ilirika JIE125,5975+1,76%
NETA US Algorithm161,8143kn+1,71%
ZB euroaktiv122,2555+1,61%
KD Prvi izbor12,6849kn+1,55%
KD Nova Europa5,9409kn+1,39%
Raiffeisen World125,9100+1,34%
HI-growth9,5310+1,04%
NETA Global ...101,1344kn+1,04%
A180,4900kn+1,03%
Datum: 21.10.2014