NIS 68,50 EUR 7,573629 USD 6,813268 CROBEX 1.750,49 NASDAQ 4.939,33 (-1,55 %) FTSE 100 6.927,58 (-0,84 %) DAX 11.327,68 (-2,51 %) S&P 500 2.089,46 (-1,18 %)

Blog


Uvođenje eura: zašto ne za deset godina?
Za razliku od domaćih ekonomista koji procjenjuju kako euro nije moguće uvesti u narednih 20 godina, Martina Dalić tvrdi da je taj cilj ostvariv do 2025., pod uvjetom da se proračun uravnoteži u idućih pet godina

analiza


Hoće li EU uspjeti smanjiti ovisnost o ruskom plinu?
EU nastoji integrirati enrgetsku infrastrukturu država članica i tako ne samo uštedjeti oko 40 mlrd eura godišnje nego i smanjiti ovisnost o pojedinim dobaljvačima energije, prije svega o Rusiji. Nejasno je, međutim, kako će u energetskoj uniji kompanije samostalno participirati na energetskom tržištu

Komentar

Aporije političke globalizacije
Uz globalno tržište ide globalna politčka zajednica. Glavni je problem što se kontrola nad svijetom nameće s kvazi-demokracijskom legitimacijom, piše Žarko Puhovski

Monetarna politika

Tko je u pravu: tržišta ili FED?
Tržišta i FED različito gledaju na način i brzinu dizanja kamatnih stopa jer se razilaze u prognozama inflacijskih kretanja. Tržišta vide rujan kao pravi trenutak za početno dizanje kamatne stope, ali veća je vjerojatnost da će tempo dizanja kamtnih stopa biti usporeniji, piše Marko Bjegović

Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
HT-R-A164,01- 0,78%1.518.700,36
VERN-R-A88,40+7,59%313.567,78
MAIS-R-A173,01- 2,52%243.845,79
LKPC-R-A691,00- 2,20%97.478,70
RIVP-R-A20,70- 0,05%83.055,10
BLJE-R-A30,50- 1,36%62.819,56
KRAS-R-A415,00+0,19%58.100,00
ARNT-R-A360,00- 1,20%27.720,00
Zaključne cijene : 06.05.2015
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.750,49 -0,26 %
  • CROBEX10: 1.030,02 -0,32 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,3503215,3664205,382519
CAD0015,6157285,6326265,649524
CZK0010,2761550,2769860,277817
DKK0011,0115761,0146201,017664
HUF1002,5051952,5127332,520271
JPY1005,6463835,6633735,680363
NOK0010,8899230,8926010,895279
SEK0010,8094100,8118460,814282
CHF0017,2674777,2893457,311213
GBP00110,26915310,30005310,330953
USD0016,7928286,8132686,833708
EUR0017,5509087,5736297,596350
PLN0011,8806741,8863331,891992
Tečajna lista HNB-a za datum: 6.5.2015
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Platinum Global ...16,5319$+1,77%
ZB trend183,2569$+0,75%
Smart Equity108,0505+0,59%
CROBEX1098,4344kn+0,58%
ZB euroaktiv150,1265+0,55%
Platinum Blue Chip109,7355+0,36%
HI-growth11,4092+0,30%
PBZ Global fond14,8674+0,29%
Erste Adriatic ...83,5100+0,28%
PBZ Equity fond10,4525+0,25%
ZB Future 2030101,8332+0,25%
Datum: 4.5.2015