NIS 68,50 EUR 7,489778 USD 6,719700 CROBEX 1.716,02 NASDAQ 4.861,06 (2,00 %) FTSE 100 6.219,26 (1,35 %) DAX 10.057,31 (2,18 %) S&P 500 2.076,06 (1,37 %)

Kolumna


Tim's Team i propuštene prilike
Umjesto da se nametne kao lider i premijer, Tihomir Orešković više djeluje kao osoba koja pokušava biti sa svima dobra. Lideri si takvu poziciju ne mogu dozvoliti - oni donose odluke s kojima se jedan veliki dio populacije neće slagati, piše Mislav Tolušić koji je usporedio sličnosti između investiranja i politike

Blog


Načelo sigurne stvari i Simpsonov paradoks
Zvonimir Šikić ovog puta se pozabavio Simpsonovim paradoksom ili Yule-Simpsonovim efektom. Riječ je o naizgled kontradiktornoj pojavi u vjerojatnosti i statistici kada trendovi vezani uz pojedine grupe podataka nestaju ili se poništavaju ako se te grupe promatraju zajedno

Kolumna

Tri scenarija: što transatlantsko partnerstvo donosi Hrvatskoj
Ukidanje carinskih i administrativnih prepreka slobodnoj trgovini između EU-a i SAD-a u okviru Partnerstva za transatlantsku trgovinu i ulaganja potaknulo bi rast hrvatskog gospodarstva za 0,1 do 0,2 posto odnosno za oko 660 milijuna kuna godišnje, dok bi udjel hrvatskog izvoza u SAD u ukupnom izvozu porastao s 2-3 na 5 posto, piše Daniel Hinšt

Monetarna politika

Što donosi kreditni bum u Eurozoni
U lipnju počinje primjena novih mjera ECB-a koje su kreirane radi povećanje bankovnog kreditiranja i likvidnosti Eurozone. Za tri godine omjer duga i BDP-a mogao bi ponovno dosegnuti rekordnu razinu iz 2009., a Marko Bjegović analizira hoće li to dovesti i do nove recesije

Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
KOEI-R-A690,00+0,88%1.858.272,68
HT-R-A140,50- 0,35%1.160.006,45
RIVP-R-A24,06+1,13%648.029,63
ERNT-R-A1.122,99+0,13%391.518,87
ADRS-P-A391,00+0,26%231.172,10
DDJH-R-A41,05+0,98%222.190,49
ADPL-R-A105,99- 0,94%191.426,48
PLAG-R-A4.311,28+0,15%189.530,63
Zaključne cijene : 25.05.2016
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.716,02 0,43 %
  • CROBEX10: 998,33 0,24 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0014,8257134,8402344,854755
CAD0015,1079485,1233185,138688
CZK0010,2764850,2773170,278149
DKK0011,0041431,0071641,010185
HUF1002,3733612,3805032,387645
JPY1006,0823566,1006586,118960
NOK0010,8040170,8064360,808855
SEK0010,8064050,8088310,811257
CHF0016,7589696,7793076,799645
GBP0019,7983329,8278159,857298
USD0016,6995416,7197006,739859
EUR0017,4673097,4897787,512247
Tečajna lista HNB-a za datum: 26.5.2016
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Alpen.Special ...142,3458kn+1,97%
Platinum Blue Chip97,2757+1,50%
ZB euroaktiv129,9177+1,47%
ZB Future 205594,0369+1,43%
ZB Future 204093,9228+1,42%
ZB Future 203094,1646+1,35%
Ilirika Europa114,8287+1,27%
Platinum Global ...14,3247$+1,23%
HI-growth11,0804+1,21%
KD Nova Europa5,0768kn+1,18%
KD Prvi izbor13,2643kn+1,14%
Datum: 24.5.2016