RIZ Odašiljači: Poziv Vladi da čuje glas naroda






Radnici RIZ-Odašiljača traže da im se putem programa ESOP-a omogući radničko dioničarstvo, traže da se ne kadrovira po političkoj liniji već traže stručnu upravu iz redova zaposlenika


Bankamagazin / HRT Objavljeno 08.05, 24.07.2012.

Radnici RIZ-Odašiljača, njih više od 150, prosvjeduju na Markovom trgu tražeći da ih primi netko iz Vlade kako bi predstavnicima Vlade iznijeli probleme tvrtke. Zahtijevaju radničko dioničarstvo te postavljanje na čelo tvrtke stručnih ljudi iz samog RIZ-a, a ne, kako ističu, da se u Upravu i Nadzorni odbor uhljebljuju ljudi po političkoj podobnosti.

Dobar dan gospodo u Vladi, otvorite prozore da čujete glas naroda, poručio je predsjednik Saveza samostalnih sindikata Mladen Novosel ističući uz ostalo kako su radnici RIZ-Odašiljača na Markovu trgu jer žele šansu koja je dana i Uljaniku - znači radničko dioničarstvo.

Radnici ističu kako su se obraćali svim nadležnim institucijama, ali ih nitko do sada nije primio te kako traže da predstavnici Vlade prime na razgovor predstavnike tvrtke kako bi im za stolom objasnili što ih muči.

Prosvjed je organizirao Sindikat metalaca Hrvatske - Industrijski sindikat (SMH-IS), a glavna sindikalna povjerenica SMH-IS-a u RIZ-Odašiljačima Marina Glokević ističe da radnici traže da im se putem programa ESOP-a omogući radničko dioničarstvo, traže da se ne kadrovira po političkoj liniji već traže stručnu upravu iz redova zaposlenika. Ustrajat ćemo u svojim zahtjevima. Budućnost RIZ-a su stručnjaci iz tvrtke, poručila je.

Uz transparente poput primjerice "Želimo ESOP", "Ne želimo vlasništvo države u tvornici RIZ", "Ne želimo Nadzorni odbor i Upravu po političkoj podobnosti", radnici i zvižducima te nekoliko puta skandiranjem "Zoki, javi se" traže da ih primi netko iz Vlade. Prvi potpredsjednik Vlade radnicima je poručio Radimir Čačić da ih neće primiti, jer za to nema potrebe. Rekao je da se s njima već nekoliko puta razgovaralo.

Prosvjed radnika RIZ - Odašiljača prvi je prosvjed na Markovu trgu od stupanja na snagu izmjena Zakona o javnom okupljanju kojima je, nakon sedam godina zabrane, od 15. srpnja ove godine ponovno dopušten prosvjed na tom trgu.

Vezane vijesti



Komentari (0)


Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
HT-R-A154,50- 0,37%1.488.106,07
RIVP-R-A19,30- 0,67%1.022.648,36
PLAG-R-A3.850,00+1,05%869.950,04
ERNT-R-A1.370,00+0,07%813.770,15
VPIK-R-A83,20+2,59%603.866,28
ATGR-R-A943,00- 1,77%505.343,70
KRAS-R-A365,00+1,39%322.454,35
DDJH-R-A23,18- 6,15%255.265,37
Zaključne cijene : 28.11.2014
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.792,02 -0,59 %
  • CROBEX10: 1.027,53 -0,90 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2369315,2526895,268447
CAD0015,3976635,4139055,430147
CZK0010,2765170,2773490,278181
DKK0011,0281161,0312101,034304
HUF1002,4878402,4953262,502812
JPY1005,1992035,2148485,230493
NOK0010,8792420,8818880,884534
SEK0010,8270120,8295000,831989
CHF0016,3650136,3841656,403317
GBP0019,6409699,6699799,698989
USD0016,1451596,1636506,182141
EUR0017,6501097,6731287,696147
PLN0011,8306081,8361161,841624
Tečajna lista HNB-a za datum: 29.11.2014
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Ilirika Azijski ...45,3628+0,61%
ZB euroaktiv131,3020+0,32%
HI-growth10,0948+0,27%
Smart Equity102,0421+0,18%
Capital Two85,6468kn+0,17%
Platinum Blue Chip96,6721+0,15%
HI-balanced11,8559+0,15%
Allianz Equity133,3328+0,12%
PBZ Equity fond10,1859+0,11%
PBZ I-Stock7,4856+0,11%
ZB global147,7754+0,10%
Datum: 27.11.2014