RIZ Odašiljači: Poziv Vladi da čuje glas naroda






Radnici RIZ-Odašiljača traže da im se putem programa ESOP-a omogući radničko dioničarstvo, traže da se ne kadrovira po političkoj liniji već traže stručnu upravu iz redova zaposlenika


Bankamagazin / HRT Objavljeno 08.05, 24.07.2012.

Radnici RIZ-Odašiljača, njih više od 150, prosvjeduju na Markovom trgu tražeći da ih primi netko iz Vlade kako bi predstavnicima Vlade iznijeli probleme tvrtke. Zahtijevaju radničko dioničarstvo te postavljanje na čelo tvrtke stručnih ljudi iz samog RIZ-a, a ne, kako ističu, da se u Upravu i Nadzorni odbor uhljebljuju ljudi po političkoj podobnosti.

Dobar dan gospodo u Vladi, otvorite prozore da čujete glas naroda, poručio je predsjednik Saveza samostalnih sindikata Mladen Novosel ističući uz ostalo kako su radnici RIZ-Odašiljača na Markovu trgu jer žele šansu koja je dana i Uljaniku - znači radničko dioničarstvo.

Radnici ističu kako su se obraćali svim nadležnim institucijama, ali ih nitko do sada nije primio te kako traže da predstavnici Vlade prime na razgovor predstavnike tvrtke kako bi im za stolom objasnili što ih muči.

Prosvjed je organizirao Sindikat metalaca Hrvatske - Industrijski sindikat (SMH-IS), a glavna sindikalna povjerenica SMH-IS-a u RIZ-Odašiljačima Marina Glokević ističe da radnici traže da im se putem programa ESOP-a omogući radničko dioničarstvo, traže da se ne kadrovira po političkoj liniji već traže stručnu upravu iz redova zaposlenika. Ustrajat ćemo u svojim zahtjevima. Budućnost RIZ-a su stručnjaci iz tvrtke, poručila je.

Uz transparente poput primjerice "Želimo ESOP", "Ne želimo vlasništvo države u tvornici RIZ", "Ne želimo Nadzorni odbor i Upravu po političkoj podobnosti", radnici i zvižducima te nekoliko puta skandiranjem "Zoki, javi se" traže da ih primi netko iz Vlade. Prvi potpredsjednik Vlade radnicima je poručio Radimir Čačić da ih neće primiti, jer za to nema potrebe. Rekao je da se s njima već nekoliko puta razgovaralo.

Prosvjed radnika RIZ - Odašiljača prvi je prosvjed na Markovu trgu od stupanja na snagu izmjena Zakona o javnom okupljanju kojima je, nakon sedam godina zabrane, od 15. srpnja ove godine ponovno dopušten prosvjed na tom trgu.

Vezane vijesti



Komentari (0)


Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
LKPC-R-A598,90+4,77%484.965,72
RIVP-R-A20,83+0,82%382.601,41
HT-R-A157,30+0,05%250.083,01
ADRS-R-A369,00+3,51%198.327,00
ATPL-R-A353,75+3,73%191.897,80
ADRS-P-A335,00+0,49%155.773,13
ARNT-R-A338,00+1,21%141.908,81
PBZ-R-A525,00- 0,53%91.274,80
Zaključne cijene : 21.10.2014
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.839,90 0,26 %
  • CROBEX10: 1.053,68 0,26 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2464495,2622365,278023
CAD0015,3099195,3258975,341875
CZK0010,2772650,2780990,278933
DKK0011,0256451,0287311,031817
HUF1002,4950202,5025282,510036
JPY1005,5815665,5983615,615156
NOK0010,9095220,9122590,914996
SEK0010,8302810,8327790,835277
CHF0016,3311416,3501926,369243
GBP0019,6466549,6756819,704708
USD0015,9810925,9990896,017086
EUR0017,6372567,6602377,683218
PLN0011,8097331,8151791,820625
Tečajna lista HNB-a za datum: 21.10.2014
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Ilirika JIE123,4557+2,98%
ZB euroaktiv121,1841+2,45%
Platinum Blue Chip89,2269+2,00%
Platinum Global ...14,1270$+1,87%
OTP indeksni40,5081kn+1,54%
PBZ I-Stock7,1382+1,40%
KD Nova Europa5,9039kn+1,38%
OTP MERIDIAN 2088,6126+1,38%
Ilirika BRIC72,5704+1,33%
Allianz Equity134,7858+1,27%
KD Victoria19,3302kn+1,13%
Datum: 17.10.2014