RIZ Odašiljači: Poziv Vladi da čuje glas naroda






Radnici RIZ-Odašiljača traže da im se putem programa ESOP-a omogući radničko dioničarstvo, traže da se ne kadrovira po političkoj liniji već traže stručnu upravu iz redova zaposlenika


Bankamagazin / HRT Objavljeno 08.05, 24.07.2012.

Radnici RIZ-Odašiljača, njih više od 150, prosvjeduju na Markovom trgu tražeći da ih primi netko iz Vlade kako bi predstavnicima Vlade iznijeli probleme tvrtke. Zahtijevaju radničko dioničarstvo te postavljanje na čelo tvrtke stručnih ljudi iz samog RIZ-a, a ne, kako ističu, da se u Upravu i Nadzorni odbor uhljebljuju ljudi po političkoj podobnosti.

Dobar dan gospodo u Vladi, otvorite prozore da čujete glas naroda, poručio je predsjednik Saveza samostalnih sindikata Mladen Novosel ističući uz ostalo kako su radnici RIZ-Odašiljača na Markovu trgu jer žele šansu koja je dana i Uljaniku - znači radničko dioničarstvo.

Radnici ističu kako su se obraćali svim nadležnim institucijama, ali ih nitko do sada nije primio te kako traže da predstavnici Vlade prime na razgovor predstavnike tvrtke kako bi im za stolom objasnili što ih muči.

Prosvjed je organizirao Sindikat metalaca Hrvatske - Industrijski sindikat (SMH-IS), a glavna sindikalna povjerenica SMH-IS-a u RIZ-Odašiljačima Marina Glokević ističe da radnici traže da im se putem programa ESOP-a omogući radničko dioničarstvo, traže da se ne kadrovira po političkoj liniji već traže stručnu upravu iz redova zaposlenika. Ustrajat ćemo u svojim zahtjevima. Budućnost RIZ-a su stručnjaci iz tvrtke, poručila je.

Uz transparente poput primjerice "Želimo ESOP", "Ne želimo vlasništvo države u tvornici RIZ", "Ne želimo Nadzorni odbor i Upravu po političkoj podobnosti", radnici i zvižducima te nekoliko puta skandiranjem "Zoki, javi se" traže da ih primi netko iz Vlade. Prvi potpredsjednik Vlade radnicima je poručio Radimir Čačić da ih neće primiti, jer za to nema potrebe. Rekao je da se s njima već nekoliko puta razgovaralo.

Prosvjed radnika RIZ - Odašiljača prvi je prosvjed na Markovu trgu od stupanja na snagu izmjena Zakona o javnom okupljanju kojima je, nakon sedam godina zabrane, od 15. srpnja ove godine ponovno dopušten prosvjed na tom trgu.

Vezane vijesti



Komentari (0)


Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
PODR-R-A307,00+3,09%1.482.211,80
ADRS-R-A387,00- 0,71%1.317.763,20
HT-R-A163,00+1,42%1.133.436,39
CROS-R-A7.412,25- 0,04%1.074.851,30
ADRS-P-A360,00- 0,30%972.394,78
JMNC-R-A89.999,99+0,56%629.997,93
INA-R-A3.600,00+1,40%342.000,00
SNHO-R-A233,00+2,40%200.561,99
Zaključne cijene : 27.02.2015
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.744,90 0,24 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,3343935,3504445,366495
CAD0015,4361275,4524845,468841
CZK0010,2794840,2803250,281166
DKK0011,0267761,0298661,032956
HUF1002,5279092,5355162,543123
JPY1005,6864845,7035955,720706
NOK0010,8963510,8990480,901745
SEK0010,8158030,8182580,820713
CHF0017,1393457,1608277,182309
GBP00110,48066610,51220310,543740
USD0016,7514806,7717956,792110
EUR0017,6676567,6907287,713800
PLN0011,8450941,8506461,856198
Tečajna lista HNB-a za datum: 27.2.2015
Fond Vrijednost Valuta Promjena
NETA US Algorithm183,8787kn+0,46%
ZB global150,8868+0,44%
Platinum Global ...16,1757$+0,39%
NETA Global ...115,7489kn+0,33%
AZ Benefit226,0718kn+0,33%
ZB Future 2040100,2857+0,29%
Platinum Blue Chip105,4824+0,28%
ZB Future 2055100,2607+0,26%
You Invest Balanced102,3900+0,26%
ZB bond184,9047+0,26%
You Invest Active102,9800+0,25%
Datum: 25.2.2015