Počeo program POS plus

Od utorka će država po novom modelu POS plus omogućiti povoljniju kupnju novosagrađenih stanova na tržištu
 
domosfera Objavljeno 15.05, 14.05.2013.
U utorak počinje POS plus - program poticanja prodaje novosagrađenih stanova na tržištu, najavila je ministrica graditeljstva i prostornog uređenja Anka Mrak Taritaš na konferenciji za novinare, piše domosfera.

Država želi potaknuti prodaju 20 tisuća stanova i time pomoći građevinarima i kupcima, ali i proračunu naplatom PDV-a. U sklopu tog programa kupovat će se stanovi s najvišom kupoprodajnom cijenom od 1.400 eura po četvornome metru, uz udio od 15 posto vlastitih sredstava. Država daje zajam od 200 eura po četvornome metru, a prosječne su kamate oko 4 posto.

U sklopu POS plusa moći će se kupiti novi stanovi, i to izravno od investitora, izvođača ili pravne osobe u sustavu PDV-a, s urednom vlasničkom dokumentacijom.

U Ministarstvu kao prednosti programa ističu povoljniju kamatnu stopu, mjesečnu uštedu na ratama i ukupnu uštedu u plaćenom iznosu nakon otplate.

Provjerite ispunjavate li uvjete za sudjelovanje u programu POS plus

Komentari (0)


Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
LKPC-R-A598,90+4,77%484.965,72
RIVP-R-A20,83+0,82%382.601,41
HT-R-A157,30+0,05%250.083,01
ADRS-R-A369,00+3,51%198.327,00
ATPL-R-A353,75+3,73%191.897,80
ADRS-P-A335,00+0,49%155.773,13
ARNT-R-A338,00+1,21%141.908,81
PBZ-R-A525,00- 0,53%91.274,80
Zaključne cijene : 21.10.2014
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.839,90 0,26 %
  • CROBEX10: 1.053,68 0,26 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2464495,2622365,278023
CAD0015,3099195,3258975,341875
CZK0010,2772650,2780990,278933
DKK0011,0256451,0287311,031817
HUF1002,4950202,5025282,510036
JPY1005,5815665,5983615,615156
NOK0010,9095220,9122590,914996
SEK0010,8302810,8327790,835277
CHF0016,3311416,3501926,369243
GBP0019,6466549,6756819,704708
USD0015,9810925,9990896,017086
EUR0017,6372567,6602377,683218
PLN0011,8097331,8151791,820625
Tečajna lista HNB-a za datum: 21.10.2014
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Ilirika JIE123,4557+2,98%
ZB euroaktiv121,1841+2,45%
Platinum Blue Chip89,2269+2,00%
Platinum Global ...14,1270$+1,87%
OTP indeksni40,5081kn+1,54%
PBZ I-Stock7,1382+1,40%
KD Nova Europa5,9039kn+1,38%
OTP MERIDIAN 2088,6126+1,38%
Ilirika BRIC72,5704+1,33%
Allianz Equity134,7858+1,27%
KD Victoria19,3302kn+1,13%
Datum: 17.10.2014