Počeo program POS plus

Od utorka će država po novom modelu POS plus omogućiti povoljniju kupnju novosagrađenih stanova na tržištu
 
domosfera Objavljeno 15.05, 14.05.2013.
U utorak počinje POS plus - program poticanja prodaje novosagrađenih stanova na tržištu, najavila je ministrica graditeljstva i prostornog uređenja Anka Mrak Taritaš na konferenciji za novinare, piše domosfera.

Država želi potaknuti prodaju 20 tisuća stanova i time pomoći građevinarima i kupcima, ali i proračunu naplatom PDV-a. U sklopu tog programa kupovat će se stanovi s najvišom kupoprodajnom cijenom od 1.400 eura po četvornome metru, uz udio od 15 posto vlastitih sredstava. Država daje zajam od 200 eura po četvornome metru, a prosječne su kamate oko 4 posto.

U sklopu POS plusa moći će se kupiti novi stanovi, i to izravno od investitora, izvođača ili pravne osobe u sustavu PDV-a, s urednom vlasničkom dokumentacijom.

U Ministarstvu kao prednosti programa ističu povoljniju kamatnu stopu, mjesečnu uštedu na ratama i ukupnu uštedu u plaćenom iznosu nakon otplate.

Provjerite ispunjavate li uvjete za sudjelovanje u programu POS plus

Komentari (0)


Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
ADPL-R-A132,00+0,63%1.708.658,74
HT-R-A153,81- 1,33%1.284.240,02
KORF-R-A224,95+1,56%797.604,17
PTKM-R-A41,30- 10,93%386.900,34
VLHO-R-A202,00- 1,10%366.259,07
DDJH-R-A47,70- 0,50%342.512,70
SNHO-R-A248,00- 2,55%336.995,32
KOTR-P-A1.300,10+0,01%292.522,50
Zaključne cijene : 22.07.2014
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.844,03 0,38 %
  • CROBEX10: 1.048,89 0,09 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2655745,2814185,297262
CAD0015,2217335,2374455,253157
CZK0010,2762760,2771070,277938
DKK0011,0177081,0207701,023832
HUF1002,4514612,4588382,466215
JPY1005,5384215,5550865,571751
NOK0010,9034860,9062050,908924
SEK0010,8200670,8225350,825003
CHF0016,2479376,2667376,285537
GBP0019,5902249,6190819,647938
USD0015,6113165,6282015,645086
EUR0017,5887447,6115797,634414
PLN0011,8286131,8341151,839617
Tečajna lista HNB-a za datum: 22.7.2014
Fond Vrijednost Valuta Promjena
KD Victoria18,7265kn+0,71%
FIMA Equity65,7761kn+0,35%
Allianz Portfolio134,2735kn+0,14%
ZB bond174,6706+0,11%
Erste Adriatic Bond107,7800+0,11%
Raiffeisen Bonds163,1000+0,09%
Ilirika Azijski ...42,4973+0,09%
Raiffeisen Absolute ...117,5400+0,09%
PBZ Bond fond117,1035+0,08%
Capital One192,9866kn+0,07%
HPB Obveznički145,5034+0,06%
Datum: 21.7.2014