Fina: U predstečajnoj nagodbi 1.096 poduzeća






Trgovački sud u Zagrebu
Od početka listopada prošle godien do kraja prošlog tjedna riješeno je 3.850 predmeta, s prijavljenih 21,53 milijarde obveza
Hina Objavljeno 14.05, 10.09.2013.
U postupku predstečajne nagodbe trenutno se nalazi 1.096 predmeta, s ukupno prijavljenih 26,32 milijarde kuna obveza i 22.128 zaposlenika, objavila je u utorak Financijska agencija (Fina). Riječ je o zbirnim podacima Fine za razdoblje od početka listopada 2012. do kraja prošlog tjedna, odnosno 6. rujna 2013. U tome razdoblju riješeno je 3.850 predmeta, s prijavljenih 21,53 milijarde obveza, i 19.268 zaposlenika.

Riješenim predmetima smatraju se odbačeni prijedlozi za otvaranje postupka predstečajne nagodbe, obustavljeni postupci, te postupci koji su završili prihvaćanjem plana financijskog restrukturiranja, navode iz Fine. Ukupno je u tome razdoblju za postupak predstečajne nagodbe bilo prijavljeno 4.946 predmeta, s prijavljenih 47,85 milijardi kuna duga, i 41.396 zaposlenika. U većini predmeta, odnosno u njih 4.396, dužnici su imali dug ispod 10 milijuna kuna.

Dosad je prihvaćen plan financijskog restrukturiranja u 620 predmeta, s iznosom prijavljenih obveza od 9,7 milijardi kuna. Riječ je o tvrtkama koje ukupno zapošljavaju 9.269 zaposlenika. Istodobno, sklopljena je nagodba, što znači da je doneseno rješenje o sklapanju nagodbe pred nadležnim trgovačkim sudom, u 176 predmeta, u kojima je bilo prijavljeno 2,38 milijardi kuna obveza, a u tim tvrtkama zaposleno je 3.406 zaposlenika.

Najviše nagodbi dosad je sklopljeno na osječkom Trgovačkom sudu, njih 58. Slijedi Trgovački sud u Varaždinu, sa 44 nagodbe, potom u Rijeci, 41. Na Trgovačkom sudu u Zagrebu do sada je sklopljeno 13 nagodbi, u Splitu 10, u Bjelovaru 8, a u Zadru 2. Promatrano po području djelatnosti, najviše predmeta u postupcima predstečajne nagodbe bilo je u trgovini na veliko i malo, popravak motornih vozila i motocikala – 1.038.

Najveći iznos obveza u postupcima predstečajne nagodbe, 12,2 milijardi kuna, prijavljen je u građevinarstvu. Najveći broj zaposlenika u tvrtkama u predstečajnim postupcima je u prerađivačkoj industriji, njih 16.104, pokazuju najnoviji zbirni podaci Fine.

Komentari (0)


Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
RIVP-R-A22,90- 0,09%1.073.091,48
HT-R-A140,50+0,23%1.043.964,65
KRAS-R-A500,110,00%869.572,44
ADRS-P-A341,00- 0,58%865.311,79
ATGR-R-A811,000,00%226.806,88
ARNT-R-A337,00- 0,15%202.474,39
LEDO-R-A8.700,00- 1,69%157.088,61
ZABA-R-A37,25- 1,97%141.969,65
Zaključne cijene : 11.02.2016
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.595,35 -0,16 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0014,8064564,8209194,835382
CAD0014,8812834,8959714,910659
CZK0010,2820460,2828950,283744
DKK0011,0209291,0240011,027073
HUF1002,4499022,4572742,464646
JPY1005,8835485,9012525,918956
NOK0010,7935170,7959050,798293
SEK0010,8027890,8052050,807621
CHF0016,9448506,9657476,986644
GBP0019,8286829,8582579,887832
USD0016,7678046,7881696,808534
EUR0017,6191957,6421217,665047
PLN0011,7210741,7262531,731432
Tečajna lista HNB-a za datum: 11.2.2016
Fond Vrijednost Valuta Promjena
ZB euroaktiv118,8270+1,81%
ZB Future 204086,3336+0,83%
Ilirika Europa105,4097+0,82%
ZB Future 205586,4315+0,82%
ZB Future 203086,8659+0,76%
Platinum Blue Chip90,1008+0,76%
ZB BRIC+69,4393+0,66%
ZB Future 202589,7020+0,62%
PBZ Global fond13,3671+0,52%
Allianz Equity135,2064+0,49%
Allianz Portfolio151,1611kn+0,45%
Datum: 10.2.2016