Fina: U predstečajnoj nagodbi 1.096 poduzeća






Trgovački sud u Zagrebu
Od početka listopada prošle godien do kraja prošlog tjedna riješeno je 3.850 predmeta, s prijavljenih 21,53 milijarde obveza
Hina Objavljeno 14.05, 10.09.2013.
U postupku predstečajne nagodbe trenutno se nalazi 1.096 predmeta, s ukupno prijavljenih 26,32 milijarde kuna obveza i 22.128 zaposlenika, objavila je u utorak Financijska agencija (Fina). Riječ je o zbirnim podacima Fine za razdoblje od početka listopada 2012. do kraja prošlog tjedna, odnosno 6. rujna 2013. U tome razdoblju riješeno je 3.850 predmeta, s prijavljenih 21,53 milijarde obveza, i 19.268 zaposlenika.

Riješenim predmetima smatraju se odbačeni prijedlozi za otvaranje postupka predstečajne nagodbe, obustavljeni postupci, te postupci koji su završili prihvaćanjem plana financijskog restrukturiranja, navode iz Fine. Ukupno je u tome razdoblju za postupak predstečajne nagodbe bilo prijavljeno 4.946 predmeta, s prijavljenih 47,85 milijardi kuna duga, i 41.396 zaposlenika. U većini predmeta, odnosno u njih 4.396, dužnici su imali dug ispod 10 milijuna kuna.

Dosad je prihvaćen plan financijskog restrukturiranja u 620 predmeta, s iznosom prijavljenih obveza od 9,7 milijardi kuna. Riječ je o tvrtkama koje ukupno zapošljavaju 9.269 zaposlenika. Istodobno, sklopljena je nagodba, što znači da je doneseno rješenje o sklapanju nagodbe pred nadležnim trgovačkim sudom, u 176 predmeta, u kojima je bilo prijavljeno 2,38 milijardi kuna obveza, a u tim tvrtkama zaposleno je 3.406 zaposlenika.

Najviše nagodbi dosad je sklopljeno na osječkom Trgovačkom sudu, njih 58. Slijedi Trgovački sud u Varaždinu, sa 44 nagodbe, potom u Rijeci, 41. Na Trgovačkom sudu u Zagrebu do sada je sklopljeno 13 nagodbi, u Splitu 10, u Bjelovaru 8, a u Zadru 2. Promatrano po području djelatnosti, najviše predmeta u postupcima predstečajne nagodbe bilo je u trgovini na veliko i malo, popravak motornih vozila i motocikala – 1.038.

Najveći iznos obveza u postupcima predstečajne nagodbe, 12,2 milijardi kuna, prijavljen je u građevinarstvu. Najveći broj zaposlenika u tvrtkama u predstečajnim postupcima je u prerađivačkoj industriji, njih 16.104, pokazuju najnoviji zbirni podaci Fine.

Komentari (0)


Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
HT-R-A154,50- 0,37%1.488.106,07
RIVP-R-A19,30- 0,67%1.022.648,36
PLAG-R-A3.850,00+1,05%869.950,04
ERNT-R-A1.370,00+0,07%813.770,15
VPIK-R-A83,20+2,59%603.866,28
ATGR-R-A943,00- 1,77%505.343,70
KRAS-R-A365,00+1,39%322.454,35
DDJH-R-A23,18- 6,15%255.265,37
Zaključne cijene : 28.11.2014
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.792,02 -0,59 %
  • CROBEX10: 1.027,53 -0,90 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2369315,2526895,268447
CAD0015,3976635,4139055,430147
CZK0010,2765170,2773490,278181
DKK0011,0281161,0312101,034304
HUF1002,4878402,4953262,502812
JPY1005,1992035,2148485,230493
NOK0010,8792420,8818880,884534
SEK0010,8270120,8295000,831989
CHF0016,3650136,3841656,403317
GBP0019,6409699,6699799,698989
USD0016,1451596,1636506,182141
EUR0017,6501097,6731287,696147
PLN0011,8306081,8361161,841624
Tečajna lista HNB-a za datum: 29.11.2014
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Ilirika Azijski ...45,3628+0,61%
ZB euroaktiv131,3020+0,32%
HI-growth10,0948+0,27%
Smart Equity102,0421+0,18%
Capital Two85,6468kn+0,17%
Platinum Blue Chip96,6721+0,15%
HI-balanced11,8559+0,15%
Allianz Equity133,3328+0,12%
PBZ Equity fond10,1859+0,11%
PBZ I-Stock7,4856+0,11%
ZB global147,7754+0,10%
Datum: 27.11.2014