Fina: U predstečajnoj nagodbi 1.096 poduzeća






Trgovački sud u Zagrebu
Od početka listopada prošle godien do kraja prošlog tjedna riješeno je 3.850 predmeta, s prijavljenih 21,53 milijarde obveza
Hina Objavljeno 14.05, 10.09.2013.
U postupku predstečajne nagodbe trenutno se nalazi 1.096 predmeta, s ukupno prijavljenih 26,32 milijarde kuna obveza i 22.128 zaposlenika, objavila je u utorak Financijska agencija (Fina). Riječ je o zbirnim podacima Fine za razdoblje od početka listopada 2012. do kraja prošlog tjedna, odnosno 6. rujna 2013. U tome razdoblju riješeno je 3.850 predmeta, s prijavljenih 21,53 milijarde obveza, i 19.268 zaposlenika.

Riješenim predmetima smatraju se odbačeni prijedlozi za otvaranje postupka predstečajne nagodbe, obustavljeni postupci, te postupci koji su završili prihvaćanjem plana financijskog restrukturiranja, navode iz Fine. Ukupno je u tome razdoblju za postupak predstečajne nagodbe bilo prijavljeno 4.946 predmeta, s prijavljenih 47,85 milijardi kuna duga, i 41.396 zaposlenika. U većini predmeta, odnosno u njih 4.396, dužnici su imali dug ispod 10 milijuna kuna.

Dosad je prihvaćen plan financijskog restrukturiranja u 620 predmeta, s iznosom prijavljenih obveza od 9,7 milijardi kuna. Riječ je o tvrtkama koje ukupno zapošljavaju 9.269 zaposlenika. Istodobno, sklopljena je nagodba, što znači da je doneseno rješenje o sklapanju nagodbe pred nadležnim trgovačkim sudom, u 176 predmeta, u kojima je bilo prijavljeno 2,38 milijardi kuna obveza, a u tim tvrtkama zaposleno je 3.406 zaposlenika.

Najviše nagodbi dosad je sklopljeno na osječkom Trgovačkom sudu, njih 58. Slijedi Trgovački sud u Varaždinu, sa 44 nagodbe, potom u Rijeci, 41. Na Trgovačkom sudu u Zagrebu do sada je sklopljeno 13 nagodbi, u Splitu 10, u Bjelovaru 8, a u Zadru 2. Promatrano po području djelatnosti, najviše predmeta u postupcima predstečajne nagodbe bilo je u trgovini na veliko i malo, popravak motornih vozila i motocikala – 1.038.

Najveći iznos obveza u postupcima predstečajne nagodbe, 12,2 milijardi kuna, prijavljen je u građevinarstvu. Najveći broj zaposlenika u tvrtkama u predstečajnim postupcima je u prerađivačkoj industriji, njih 16.104, pokazuju najnoviji zbirni podaci Fine.

Komentari (0)


Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
KORF-R-A257,52+3,84%2.670.871,89
LRH-R-A3.760,00+0,80%2.140.864,73
SNHO-R-A263,36+4,09%2.118.348,08
HT-R-A163,00+1,80%1.646.429,33
ADRS-P-A355,000,00%1.617.232,21
ZABA-R-A38,17+2,83%1.596.492,82
PODR-R-A336,10+1,84%1.287.613,80
HIMR-R-A540,00+14,89%1.049.366,53
Zaključne cijene : 22.09.2014
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.912,97 0,16 %
  • CROBEX10: 1.093,14 0,11 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2489715,2647655,280559
CAD0015,3850955,4012995,417503
CZK0010,2760410,2768720,277703
DKK0011,0210511,0241231,027195
HUF1002,4362042,4435352,450866
JPY1005,4235245,4398445,456164
NOK0010,9323990,9352050,938011
SEK0010,8285530,8310460,833539
CHF0016,2981566,3171076,336058
GBP0019,6556799,6847339,713787
USD0015,9120845,9298745,947664
EUR0017,5999847,6228537,645722
PLN0011,8170051,8224721,827939
Tečajna lista HNB-a za datum: 23.9.2014
Fond Vrijednost Valuta Promjena
OTP indeksni41,8865kn+1,09%
Erste Adriatic ...81,9700+1,04%
PBZ Equity fond10,3193+0,80%
NETA Emerging Bond70,3554kn+0,74%
Ilirika JIE132,0057+0,72%
Allianz Equity136,8962+0,70%
HI-growth9,7955+0,65%
CROBEX10 (VB ...105,3638kn+0,63%
OTP MERIDIAN 2092,4158+0,61%
HPB Dionički92,0506kn+0,56%
Raiffeisen World135,1700+0,50%
Datum: 19.9.2014