Fina: U predstečajnoj nagodbi 1.096 poduzeća






Trgovački sud u Zagrebu
Od početka listopada prošle godien do kraja prošlog tjedna riješeno je 3.850 predmeta, s prijavljenih 21,53 milijarde obveza
Hina Objavljeno 14.05, 10.09.2013.
U postupku predstečajne nagodbe trenutno se nalazi 1.096 predmeta, s ukupno prijavljenih 26,32 milijarde kuna obveza i 22.128 zaposlenika, objavila je u utorak Financijska agencija (Fina). Riječ je o zbirnim podacima Fine za razdoblje od početka listopada 2012. do kraja prošlog tjedna, odnosno 6. rujna 2013. U tome razdoblju riješeno je 3.850 predmeta, s prijavljenih 21,53 milijarde obveza, i 19.268 zaposlenika.

Riješenim predmetima smatraju se odbačeni prijedlozi za otvaranje postupka predstečajne nagodbe, obustavljeni postupci, te postupci koji su završili prihvaćanjem plana financijskog restrukturiranja, navode iz Fine. Ukupno je u tome razdoblju za postupak predstečajne nagodbe bilo prijavljeno 4.946 predmeta, s prijavljenih 47,85 milijardi kuna duga, i 41.396 zaposlenika. U većini predmeta, odnosno u njih 4.396, dužnici su imali dug ispod 10 milijuna kuna.

Dosad je prihvaćen plan financijskog restrukturiranja u 620 predmeta, s iznosom prijavljenih obveza od 9,7 milijardi kuna. Riječ je o tvrtkama koje ukupno zapošljavaju 9.269 zaposlenika. Istodobno, sklopljena je nagodba, što znači da je doneseno rješenje o sklapanju nagodbe pred nadležnim trgovačkim sudom, u 176 predmeta, u kojima je bilo prijavljeno 2,38 milijardi kuna obveza, a u tim tvrtkama zaposleno je 3.406 zaposlenika.

Najviše nagodbi dosad je sklopljeno na osječkom Trgovačkom sudu, njih 58. Slijedi Trgovački sud u Varaždinu, sa 44 nagodbe, potom u Rijeci, 41. Na Trgovačkom sudu u Zagrebu do sada je sklopljeno 13 nagodbi, u Splitu 10, u Bjelovaru 8, a u Zadru 2. Promatrano po području djelatnosti, najviše predmeta u postupcima predstečajne nagodbe bilo je u trgovini na veliko i malo, popravak motornih vozila i motocikala – 1.038.

Najveći iznos obveza u postupcima predstečajne nagodbe, 12,2 milijardi kuna, prijavljen je u građevinarstvu. Najveći broj zaposlenika u tvrtkama u predstečajnim postupcima je u prerađivačkoj industriji, njih 16.104, pokazuju najnoviji zbirni podaci Fine.

Komentari (0)


Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
HUPZ-R-A1.795,00+0,79%2.922.260,00
HT-R-A152,00- 0,13%714.767,40
ADPL-R-A126,00+0,56%654.918,45
LEDO-R-A8.750,00+0,11%633.200,00
ADRS-P-A300,00+0,65%632.256,38
SAPN-R-A215,96+2,84%453.352,07
ATGR-R-A991,00+1,85%409.999,66
BLJE-R-A44,56+2,04%257.977,88
Zaključne cijene : 02.09.2014
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.852,83 0,32 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,4026245,4188815,435138
CAD0015,3223735,3383885,354403
CZK0010,2739600,2747840,275608
DKK0011,0196091,0226771,025745
HUF1002,4125302,4197892,427048
JPY1005,5470215,5637125,580403
NOK0010,9352490,9380630,940877
SEK0010,8257510,8282360,830721
CHF0016,2959726,3149176,333862
GBP0019,6128719,6417969,670721
USD0015,7822105,7996095,817008
EUR0017,5960907,6189477,641804
PLN0011,8042971,8097261,815155
Tečajna lista HNB-a za datum: 2.9.2014
Fond Vrijednost Valuta Promjena
NETA Frontier550,4159kn+0,87%
OTP uravnoteženi108,0148kn+0,54%
PBZ I-Stock7,6424+0,36%
ZB euroaktiv129,8578+0,30%
Ilirika JIE132,8608+0,28%
KD Prvi izbor12,9346kn+0,20%
KD Energija10,4874kn+0,17%
ZB BRIC+98,2022+0,17%
NETA Global ...101,7451kn+0,16%
Platinum Blue Chip94,4480+0,16%
NETA US Algorithm164,1559kn+0,12%
Datum: 1.9.2014