Konferencija Elektroenergetski sustav RH

Investicije u proizvodne objekte te prijenosnu i distribucijsku mrežu HEP-a nužne su za ispunjenje glavnog strateškog cilja Hrvatske na području energetike - smanjenja ovisnosti o uvozu energije. Na današnjoj Konferenciji koju organizira magazin Banka uz stručnu podršku UNDP-a čut će se kakvo je trenutno stanje te u kojim područjima će doći do revitalizacije postojećih objekata i drugih kapaciteta


Bankamagazin Objavljeno 10.33, 27.06.2012.

U zagrebačkom hotelu Westin danas se, u organizaciji magazina Banka i uz stručnu podršku UNDP-a, održava konferencija Elektroenergetski sustav RH na kojoj će biti predstavljen detaljan plan poslovanja grupe Hrvatska elektroprivreda (HEP) kao uporište za daljnje strateške odluke tvrtke.

Kao ključni segmenti podizanja konkurentnosti HEP-a prepoznati su investiranje u proizvodne objekte te prijenosnu i distribucijsku mrežu, a sve u cilju ispunjenja glavnog strateškog cilja Hrvatske na području energetike - smanjenja ovisnosti o uvozu.

Nove, proizvodne investicije trebaju detaljnu pripremu i zahtjevnu proceduru, a na Konferenciji ćemo čuti kakvo je trenutno stanje, u kojim područjima će doći do revitalizacije postojećih objekata i drugih kapaciteta.

Jedan od ciljeva Konferencije je pokazati da je potreba za energetskim investicijama temeljena na potrebama sustava.

Stručnjaci s područja energetike, investicija i financiranja projekata govorit će o mogućnosti i uvjetima realizacije velikih i malih energetskih projekata, plasmanu financijskih sredstava, razvoju prateće elektroenergetske industrije. Očekuje se, naime, da investicijski ciklus postane i prilika za razvoj domaće industrije.
 
Posebno će biti riječi o gradnji Plomina 3, koji je za HEP ključni projekt, zahtjeva velika ulaganja, ali realizacija tog projekta značajn bi doprinijela neovisnosti domaćeg elektroenergetskog sustava.

O Plominu će govoriti HEP-ovi i drugi stručnjaci s područja energetike te predstavnici lokalne zajednice. O projektu će se govoriti i s aspekta zaštite okoliša.

Na posebnim panelima razmotrit će se stanje i mogućnosti ulaganja u područjima obnovljivih izvora energije i povećanju energetske učinkovitosti. Stručnjaci s tih područja iznijet će pregled aktualnog stanja i smjer razvoja, dok će predstavnici malih tvrtki iznijeti svoja iskustva.

Konferencija je prilika za sagledavanje mogućnosti razvoja srednjih i malih poduzeća, kao prateće industrije u najavljenom investicijskom ciklusu u energetski sektor.

Glavni pokrovitelj konferencije Elektroenergetski sustav RH je HEP.

Uskoro opširnije.

Vezane vijesti



Komentari (0)


Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
HT-R-A152,50- 1,01%624.915,96
ERNT-R-A1.460,00- 2,73%380.315,85
ARNT-R-A388,97+4,69%276.559,30
DLKV-R-A15,90+8,68%213.718,53
HMST-R-A299,99+9,83%213.515,16
KORF-R-A219,00- 1,95%193.548,25
ADPL-R-A132,00- 0,28%146.410,00
JMNC-R-A73.000,00+1,39%146.000,00
Zaključne cijene : 23.07.2014
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.824,67 -1,05 %
  • CROBEX10: 1.039,65 -0,88 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2830625,2989595,314856
CAD0015,2352935,2510465,266799
CZK0010,2761150,2769460,277777
DKK0011,0172461,0203071,023368
HUF1002,4517222,4590992,466476
JPY1005,5396525,5563215,572990
NOK0010,9090350,9117700,914505
SEK0010,8206360,8231050,825574
CHF0016,2432236,2620096,280795
GBP0019,6047769,6336779,662578
USD0015,6259395,6428685,659797
EUR0017,5848927,6077157,630538
PLN0011,8302431,8357501,841257
Tečajna lista HNB-a za datum: 23.7.2014
Fond Vrijednost Valuta Promjena
PBZ Novčani fond141,8337kn0,00%
Raiffeisen Cash155,5300kn0,00%
KD Victoria18,7265kn+0,71%
FIMA Equity65,7761kn+0,35%
Allianz Portfolio134,2735kn+0,14%
ZB bond174,6706+0,11%
Erste Adriatic Bond107,7800+0,11%
Raiffeisen Bonds163,1000+0,09%
Ilirika Azijski ...42,4973+0,09%
Raiffeisen Absolute ...117,5400+0,09%
PBZ Bond fond117,1035+0,08%
Datum: 22.7.2014