Konferencija Elektroenergetski sustav RH

Investicije u proizvodne objekte te prijenosnu i distribucijsku mrežu HEP-a nužne su za ispunjenje glavnog strateškog cilja Hrvatske na području energetike - smanjenja ovisnosti o uvozu energije. Na današnjoj Konferenciji koju organizira magazin Banka uz stručnu podršku UNDP-a čut će se kakvo je trenutno stanje te u kojim područjima će doći do revitalizacije postojećih objekata i drugih kapaciteta


Bankamagazin Objavljeno 10.33, 27.06.2012.

U zagrebačkom hotelu Westin danas se, u organizaciji magazina Banka i uz stručnu podršku UNDP-a, održava konferencija Elektroenergetski sustav RH na kojoj će biti predstavljen detaljan plan poslovanja grupe Hrvatska elektroprivreda (HEP) kao uporište za daljnje strateške odluke tvrtke.

Kao ključni segmenti podizanja konkurentnosti HEP-a prepoznati su investiranje u proizvodne objekte te prijenosnu i distribucijsku mrežu, a sve u cilju ispunjenja glavnog strateškog cilja Hrvatske na području energetike - smanjenja ovisnosti o uvozu.

Nove, proizvodne investicije trebaju detaljnu pripremu i zahtjevnu proceduru, a na Konferenciji ćemo čuti kakvo je trenutno stanje, u kojim područjima će doći do revitalizacije postojećih objekata i drugih kapaciteta.

Jedan od ciljeva Konferencije je pokazati da je potreba za energetskim investicijama temeljena na potrebama sustava.

Stručnjaci s područja energetike, investicija i financiranja projekata govorit će o mogućnosti i uvjetima realizacije velikih i malih energetskih projekata, plasmanu financijskih sredstava, razvoju prateće elektroenergetske industrije. Očekuje se, naime, da investicijski ciklus postane i prilika za razvoj domaće industrije.
 
Posebno će biti riječi o gradnji Plomina 3, koji je za HEP ključni projekt, zahtjeva velika ulaganja, ali realizacija tog projekta značajn bi doprinijela neovisnosti domaćeg elektroenergetskog sustava.

O Plominu će govoriti HEP-ovi i drugi stručnjaci s područja energetike te predstavnici lokalne zajednice. O projektu će se govoriti i s aspekta zaštite okoliša.

Na posebnim panelima razmotrit će se stanje i mogućnosti ulaganja u područjima obnovljivih izvora energije i povećanju energetske učinkovitosti. Stručnjaci s tih područja iznijet će pregled aktualnog stanja i smjer razvoja, dok će predstavnici malih tvrtki iznijeti svoja iskustva.

Konferencija je prilika za sagledavanje mogućnosti razvoja srednjih i malih poduzeća, kao prateće industrije u najavljenom investicijskom ciklusu u energetski sektor.

Glavni pokrovitelj konferencije Elektroenergetski sustav RH je HEP.

Uskoro opširnije.

Vezane vijesti



Komentari (0)


Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
ADRS-P-A340,00+2,35%2.268.738,50
HT-R-A158,01+0,62%893.644,59
LKPC-R-A550,00+1,74%839.963,70
KORF-R-A247,00+2,12%740.725,23
TUHO-R-A2.300,00+2,22%571.000,00
CKML-R-A3.700,00+1,39%503.200,00
EPLT-R-A880,00+0,11%440.000,00
LPLH-R-A218,90+5,53%213.784,05
Zaključne cijene : 18.09.2014
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.886,69 0,28 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,3158095,3318045,347799
CAD0015,3495075,3656045,381701
CZK0010,2757490,2765790,277409
DKK0011,0200251,0230941,026163
HUF1002,4210832,4283682,435653
JPY1005,4614525,4778865,494320
NOK0010,9157620,9185180,921274
SEK0010,8211900,8236610,826132
CHF0016,2729786,2918546,310730
GBP0019,5554809,5842339,612986
USD0015,8614625,8790995,896736
EUR0017,5946957,6175487,640401
PLN0011,8133561,8188121,824268
Tečajna lista HNB-a za datum: 18.9.2014
Fond Vrijednost Valuta Promjena
KD Victoria19,6243kn+1,81%
Allianz Equity135,8442+1,09%
Ilirika Azijski ...44,7801+0,97%
PBZ Equity fond10,1627+0,90%
Erste Adriatic ...81,1400+0,87%
OTP indeksni41,2788kn+0,83%
FIMA Equity69,4217kn+0,73%
Ilirika BRIC76,6715+0,62%
Raiffeisen New ...54,0700+0,61%
ICF Balanced116,4826kn+0,39%
HPB Dionički90,9663kn+0,27%
Datum: 17.9.2014