Konferencija Elektroenergetski sustav RH

Investicije u proizvodne objekte te prijenosnu i distribucijsku mrežu HEP-a nužne su za ispunjenje glavnog strateškog cilja Hrvatske na području energetike - smanjenja ovisnosti o uvozu energije. Na današnjoj Konferenciji koju organizira magazin Banka uz stručnu podršku UNDP-a čut će se kakvo je trenutno stanje te u kojim područjima će doći do revitalizacije postojećih objekata i drugih kapaciteta


Bankamagazin Objavljeno 10.33, 27.06.2012.

U zagrebačkom hotelu Westin danas se, u organizaciji magazina Banka i uz stručnu podršku UNDP-a, održava konferencija Elektroenergetski sustav RH na kojoj će biti predstavljen detaljan plan poslovanja grupe Hrvatska elektroprivreda (HEP) kao uporište za daljnje strateške odluke tvrtke.

Kao ključni segmenti podizanja konkurentnosti HEP-a prepoznati su investiranje u proizvodne objekte te prijenosnu i distribucijsku mrežu, a sve u cilju ispunjenja glavnog strateškog cilja Hrvatske na području energetike - smanjenja ovisnosti o uvozu.

Nove, proizvodne investicije trebaju detaljnu pripremu i zahtjevnu proceduru, a na Konferenciji ćemo čuti kakvo je trenutno stanje, u kojim područjima će doći do revitalizacije postojećih objekata i drugih kapaciteta.

Jedan od ciljeva Konferencije je pokazati da je potreba za energetskim investicijama temeljena na potrebama sustava.

Stručnjaci s područja energetike, investicija i financiranja projekata govorit će o mogućnosti i uvjetima realizacije velikih i malih energetskih projekata, plasmanu financijskih sredstava, razvoju prateće elektroenergetske industrije. Očekuje se, naime, da investicijski ciklus postane i prilika za razvoj domaće industrije.
 
Posebno će biti riječi o gradnji Plomina 3, koji je za HEP ključni projekt, zahtjeva velika ulaganja, ali realizacija tog projekta značajn bi doprinijela neovisnosti domaćeg elektroenergetskog sustava.

O Plominu će govoriti HEP-ovi i drugi stručnjaci s područja energetike te predstavnici lokalne zajednice. O projektu će se govoriti i s aspekta zaštite okoliša.

Na posebnim panelima razmotrit će se stanje i mogućnosti ulaganja u područjima obnovljivih izvora energije i povećanju energetske učinkovitosti. Stručnjaci s tih područja iznijet će pregled aktualnog stanja i smjer razvoja, dok će predstavnici malih tvrtki iznijeti svoja iskustva.

Konferencija je prilika za sagledavanje mogućnosti razvoja srednjih i malih poduzeća, kao prateće industrije u najavljenom investicijskom ciklusu u energetski sektor.

Glavni pokrovitelj konferencije Elektroenergetski sustav RH je HEP.

Uskoro opširnije.

Vezane vijesti



Komentari (0)


Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
HT-R-A141,00+0,71%1.338.555,27
PVCM-R-A126,60- 2,62%617.528,09
ADPL-R-A107,00+7,00%439.893,40
KOEI-R-A684,00+0,88%237.482,29
BD62-R-A24,00+23,08%217.238,55
DLKV-R-A12,20- 1,77%216.206,07
PODR-R-A342,01- 0,64%215.517,50
ZABA-R-A39,50- 0,25%199.305,75
Zaključne cijene : 24.05.2016
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.708,61 0,58 %
  • CROBEX10: 995,93 0,54 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0014,7794544,7938364,808218
CAD0015,0718965,0871575,102418
CZK0010,2760190,2768500,277681
DKK0011,0032211,0062401,009259
HUF1002,3610632,3681682,375273
JPY1006,0855296,1038416,122153
NOK0010,7978880,8002890,802690
SEK0010,8008600,8032700,805680
CHF0016,7318646,7521206,772376
GBP0019,7316089,7608919,790174
USD0016,6710646,6911376,711210
EUR0017,4602517,4826997,505147
Tečajna lista HNB-a za datum: 25.5.2016
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Ilirika Azijski ...42,0830+0,53%
Capital Two90,4665+0,24%
Raiffeisen zaštićena ...102,5000+0,19%
Raiffeisen Bonds173,5600+0,14%
ZB aktiv110,8554kn+0,11%
Allianz Equity143,4324+0,09%
Capital One208,0563+0,09%
Raiffeisen Classic104,3400+0,09%
You Invest Active97,0400+0,08%
Raiffeisen Dynamic116,0300+0,07%
ZB global164,2565+0,07%
Datum: 23.5.2016