Konferencija Elektroenergetski sustav RH

Investicije u proizvodne objekte te prijenosnu i distribucijsku mrežu HEP-a nužne su za ispunjenje glavnog strateškog cilja Hrvatske na području energetike - smanjenja ovisnosti o uvozu energije. Na današnjoj Konferenciji koju organizira magazin Banka uz stručnu podršku UNDP-a čut će se kakvo je trenutno stanje te u kojim područjima će doći do revitalizacije postojećih objekata i drugih kapaciteta


Bankamagazin Objavljeno 10.33, 27.06.2012.

U zagrebačkom hotelu Westin danas se, u organizaciji magazina Banka i uz stručnu podršku UNDP-a, održava konferencija Elektroenergetski sustav RH na kojoj će biti predstavljen detaljan plan poslovanja grupe Hrvatska elektroprivreda (HEP) kao uporište za daljnje strateške odluke tvrtke.

Kao ključni segmenti podizanja konkurentnosti HEP-a prepoznati su investiranje u proizvodne objekte te prijenosnu i distribucijsku mrežu, a sve u cilju ispunjenja glavnog strateškog cilja Hrvatske na području energetike - smanjenja ovisnosti o uvozu.

Nove, proizvodne investicije trebaju detaljnu pripremu i zahtjevnu proceduru, a na Konferenciji ćemo čuti kakvo je trenutno stanje, u kojim područjima će doći do revitalizacije postojećih objekata i drugih kapaciteta.

Jedan od ciljeva Konferencije je pokazati da je potreba za energetskim investicijama temeljena na potrebama sustava.

Stručnjaci s područja energetike, investicija i financiranja projekata govorit će o mogućnosti i uvjetima realizacije velikih i malih energetskih projekata, plasmanu financijskih sredstava, razvoju prateće elektroenergetske industrije. Očekuje se, naime, da investicijski ciklus postane i prilika za razvoj domaće industrije.
 
Posebno će biti riječi o gradnji Plomina 3, koji je za HEP ključni projekt, zahtjeva velika ulaganja, ali realizacija tog projekta značajn bi doprinijela neovisnosti domaćeg elektroenergetskog sustava.

O Plominu će govoriti HEP-ovi i drugi stručnjaci s područja energetike te predstavnici lokalne zajednice. O projektu će se govoriti i s aspekta zaštite okoliša.

Na posebnim panelima razmotrit će se stanje i mogućnosti ulaganja u područjima obnovljivih izvora energije i povećanju energetske učinkovitosti. Stručnjaci s tih područja iznijet će pregled aktualnog stanja i smjer razvoja, dok će predstavnici malih tvrtki iznijeti svoja iskustva.

Konferencija je prilika za sagledavanje mogućnosti razvoja srednjih i malih poduzeća, kao prateće industrije u najavljenom investicijskom ciklusu u energetski sektor.

Glavni pokrovitelj konferencije Elektroenergetski sustav RH je HEP.

Uskoro opširnije.

Vezane vijesti



Komentari (0)


Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
RIVP-R-A19,80- 4,21%3.253.578,92
LKPC-R-A628,99+8,45%1.305.365,69
JMNC-R-A88.500,00+3,39%885.000,00
ADRS-R-A371,00+0,27%646.249,69
HT-R-A157,30+0,15%534.579,16
ATPL-R-A351,00+2,13%494.680,71
ADPL-R-A121,00+0,29%306.490,16
ADRS-P-A326,06- 2,65%178.531,94
Zaključne cijene : 21.10.2014
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.833,08 -0,11 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2464495,2622365,278023
CAD0015,3099195,3258975,341875
CZK0010,2772650,2780990,278933
DKK0011,0256451,0287311,031817
HUF1002,4950202,5025282,510036
JPY1005,5815665,5983615,615156
NOK0010,9095220,9122590,914996
SEK0010,8302810,8327790,835277
CHF0016,3311416,3501926,369243
GBP0019,6466549,6756819,704708
USD0015,9810925,9990896,017086
EUR0017,6372567,6602377,683218
PLN0011,8097331,8151791,820625
Tečajna lista HNB-a za datum: 21.10.2014
Fond Vrijednost Valuta Promjena
KD Victoria19,7011kn+1,92%
ZB trend174,8838$+1,51%
Capital Two86,2838kn+1,02%
Platinum Global ...14,2379$+0,79%
Ilirika Azijski ...42,3880+0,75%
Allianz Equity135,6264+0,71%
ICF Balanced115,3373kn+0,46%
PBZ Equity fond10,1986+0,42%
Allianz Portfolio143,3695kn+0,42%
Raiffeisen World124,2400+0,40%
NETA New Europe76,7633kn+0,40%
Datum: 20.10.2014