Konferencija Elektroenergetski sustav RH

Investicije u proizvodne objekte te prijenosnu i distribucijsku mrežu HEP-a nužne su za ispunjenje glavnog strateškog cilja Hrvatske na području energetike - smanjenja ovisnosti o uvozu energije. Na današnjoj Konferenciji koju organizira magazin Banka uz stručnu podršku UNDP-a čut će se kakvo je trenutno stanje te u kojim područjima će doći do revitalizacije postojećih objekata i drugih kapaciteta


Bankamagazin Objavljeno 10.33, 27.06.2012.

U zagrebačkom hotelu Westin danas se, u organizaciji magazina Banka i uz stručnu podršku UNDP-a, održava konferencija Elektroenergetski sustav RH na kojoj će biti predstavljen detaljan plan poslovanja grupe Hrvatska elektroprivreda (HEP) kao uporište za daljnje strateške odluke tvrtke.

Kao ključni segmenti podizanja konkurentnosti HEP-a prepoznati su investiranje u proizvodne objekte te prijenosnu i distribucijsku mrežu, a sve u cilju ispunjenja glavnog strateškog cilja Hrvatske na području energetike - smanjenja ovisnosti o uvozu.

Nove, proizvodne investicije trebaju detaljnu pripremu i zahtjevnu proceduru, a na Konferenciji ćemo čuti kakvo je trenutno stanje, u kojim područjima će doći do revitalizacije postojećih objekata i drugih kapaciteta.

Jedan od ciljeva Konferencije je pokazati da je potreba za energetskim investicijama temeljena na potrebama sustava.

Stručnjaci s područja energetike, investicija i financiranja projekata govorit će o mogućnosti i uvjetima realizacije velikih i malih energetskih projekata, plasmanu financijskih sredstava, razvoju prateće elektroenergetske industrije. Očekuje se, naime, da investicijski ciklus postane i prilika za razvoj domaće industrije.
 
Posebno će biti riječi o gradnji Plomina 3, koji je za HEP ključni projekt, zahtjeva velika ulaganja, ali realizacija tog projekta značajn bi doprinijela neovisnosti domaćeg elektroenergetskog sustava.

O Plominu će govoriti HEP-ovi i drugi stručnjaci s područja energetike te predstavnici lokalne zajednice. O projektu će se govoriti i s aspekta zaštite okoliša.

Na posebnim panelima razmotrit će se stanje i mogućnosti ulaganja u područjima obnovljivih izvora energije i povećanju energetske učinkovitosti. Stručnjaci s tih područja iznijet će pregled aktualnog stanja i smjer razvoja, dok će predstavnici malih tvrtki iznijeti svoja iskustva.

Konferencija je prilika za sagledavanje mogućnosti razvoja srednjih i malih poduzeća, kao prateće industrije u najavljenom investicijskom ciklusu u energetski sektor.

Glavni pokrovitelj konferencije Elektroenergetski sustav RH je HEP.

Uskoro opširnije.

Vezane vijesti



Komentari (0)


Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
SNHO-R-A234,00+5,88%1.593.245,45
PBZ-R-A570,00- 0,87%1.565.790,00
HT-R-A160,06+0,04%1.308.686,85
ATGR-R-A907,00+0,67%773.664,31
PODR-R-A301,30+4,18%756.980,98
ADRS-R-A390,000,00%480.975,50
RIVP-R-A19,40+2,11%462.413,94
ADPL-R-A80,19+0,24%420.646,12
Zaključne cijene : 26.02.2015
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.740,74 0,62 %
  • CROBEX10: 1.014,01 0,56 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,3343935,3504445,366495
CAD0015,4361275,4524845,468841
CZK0010,2794840,2803250,281166
DKK0011,0267761,0298661,032956
HUF1002,5279092,5355162,543123
JPY1005,6864845,7035955,720706
NOK0010,8963510,8990480,901745
SEK0010,8158030,8182580,820713
CHF0017,1393457,1608277,182309
GBP00110,48066610,51220310,543740
USD0016,7514806,7717956,792110
EUR0017,6676567,6907287,713800
PLN0011,8450941,8506461,856198
Tečajna lista HNB-a za datum: 27.2.2015
Fond Vrijednost Valuta Promjena
NETA US Algorithm183,8787kn+0,46%
ZB global150,8868+0,44%
Platinum Global ...16,1757$+0,39%
NETA Global ...115,7489kn+0,33%
AZ Benefit226,0718kn+0,33%
ZB Future 2040100,2857+0,29%
Platinum Blue Chip105,4824+0,28%
ZB Future 2055100,2607+0,26%
You Invest Balanced102,3900+0,26%
ZB bond184,9047+0,26%
You Invest Active102,9800+0,25%
Datum: 25.2.2015