Zagrebačka banka snižava kamate na stambene kredite






Zagrebačka banka najavljuje snižavanje kamata na postojeće stambene kredite od 1. svibnja za sve klijente banke. To je prvo snižavanje kamata nakon 2006. Očekuje se da će i druge banke tijekom ove godine snižavati kamate na kredite.
 


Bankamagazin Objavljeno 13.47, 09.02.2010.

Kamatna stopa na nove stambene kredite koje Zagrebačka banka uvodi od 15. veljače bit će niža za 0,25 p.p. i iznosit će 6,75% kod kredita za mlade, odnosno 7,25% za standardni stambeni kredit, priopćeno je u utorak iz Zabe.

Za sve klijente koji imaju redovito primanje na tekućem računu Zagrebačke banke bit će snižene kamate na postojeće stambene kredite za 0,25 p.p. i primjenjivat će se  od 1. svibnja. Riječ je o prvom padu kamatnih stopa na postojeće stambene kredite od 2006. godine, napominje se u priopćenju Zabe. 

Iz Zagrebačke banke najavili su krajem 2009. godine skoro snižavanje kamatnih stopa koje su lani, očito, dosegle maksimum. U siječnju su snižene kamate na štednju, a Zaba prva najavljuje i pad kamata na kredite što će vjerojatno tijekom godine slijediti i ostale banke.  

“Tržišne okolnosti nam omogućavaju još jedan korak u poboljšanju uvjeta i snižavanju kamata na nove, ali i ranije odobrene stambene kredite. Tome svakako doprinosi i primjerna disciplina u vraćanju tih kredita banci”, rekao je Franjo Luković, predsjednik Uprave Zagrebačke banke.


Komentari (0)


Webshop

NAJNOVIJI MAGAZIN
Poduzeća - mala, kapitala - malo, kriza - velika, rizici - ogromni

Intervju - Darinko Bago predsjednik Uprave Končara: Končar plete svoju mrežu

Poduzetnici o kojima se u Hrvatskoj malo zna

Orbanov bijeg u Putinov zagrljaj


Dionica Vrijednost Promjena Promet
HT-R-A163,80- 0,12%4.343.259,00
ADRS-R-A279,99+1,81%1.126.047,96
ADRS-P-A266,00+0,37%922.620,00
ERNT-R-A1.620,000,00%605.744,60
PTKM-R-A73,10+3,06%556.008,62
LEDO-R-A8.600,00+0,23%527.019,50
KORF-R-A171,90+1,12%471.618,71
VLHO-R-A129,82+0,66%347.738,12
Zaključne cijene : 22.04.2014
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.747,42 0,43 %
  • CROBEX10: 984,40 0,46 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,1519785,1674805,182982
CAD0014,9967515,0117865,026821
CZK0010,2766950,2775280,278361
DKK0011,0173131,0203741,023435
HUF1002,4722722,4797112,487150
JPY1005,3682675,3844205,400573
NOK0010,9183810,9211440,923907
SEK0010,8349070,8374190,839931
CHF0016,2217896,2405116,259233
GBP0019,2606219,2884869,316351
USD0015,5020365,5185925,535148
EUR0017,5955617,6184167,641271
PLN0011,8132591,8187151,824171
Tečajna lista HNB-a za datum: 23.4.2014
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Capital Two71,9463kn+0,31%
A167,9400kn+0,30%
Ilirika Azijski ...40,4924+0,25%
VB CROBEX1091,7078kn+0,24%
Allianz Equity120,2313+0,24%
OTP indeksni36,9208kn+0,21%
OTP MERIDIAN 2085,8627+0,19%
NETA Frontier499,8286kn+0,12%
Erste Adriatic ...73,7000+0,12%
OTP uravnoteženi103,3931kn+0,11%
KD Nova Europa5,7172kn+0,10%
Datum: 18.4.2014