OTP banka: Dokumentacija predana mađarskim vlastima, s Upravom Podravke 'uspostavljeni odnosi'






Nakon tjedana prepucavanja između Podravke i mađarske OTP banke oko depozita od 47 milijuna kuna koji koprivnička tvrtka želi vratiti, ali i zahtjeva hrvatskog državnog tužitelja za dostavom potrebne dokumentacije, oglasila se OTP banka službenim priopćenjem.


Bankamagazin Objavljeno 13.41, 13.01.2010.

Nakon tjedana neuspješnih pregovora Uprave Podravke sa mađarskom OTP bankom oko depozita od 47 milijuna kuna koji koprivnička tvrtka želi vratiti, ali i zahtjeva hrvatskog državnog tužitelja za dostavom potrebne dokumentacije, napokon se oglasila OTP banka službenim priopćenjem.

 

U njemu se ističe da OTP banka, "kao najveća neovisna bankarska grupacija u Srednjoj i Istočnoj Europi, primjenjuje konzervativna pravila upravljanja koja su u skladu s međunarodnim standardima. Kao etična organizacija koja poštuje sve zakone, banka strogo poštuje zakonske odredbe koje se odnose na povjerljivost poslovnih i bankarskih podataka, a u interesu svih poslovnih partnera". Na taj način, kako se navodi, banka postupa i u slučaju poslovne suradnje s Podravkom.

 

"Uspostavljen je odnos s novom Upravom tvrtke, ali nisu još u potpunosti ispunjeni svi uvjeti da bi se predala tražena dokumentacija. Međutim, banka je bitnu dokumentaciju predala mađarskim vlastima koji surađuju s partnerskim institucijama u inozemstvu. Kada se ispune svi uvjeti, banka će tu dokumentaciju predati i predstavnicima Podravke", kaže se iz OTP banke. (vk)

 


Komentari (0)


Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
HT-R-A154,50- 0,37%1.488.106,07
RIVP-R-A19,30- 0,67%1.022.648,36
PLAG-R-A3.850,00+1,05%869.950,04
ERNT-R-A1.370,00+0,07%813.770,15
VPIK-R-A83,20+2,59%603.866,28
ATGR-R-A943,00- 1,77%505.343,70
KRAS-R-A365,00+1,39%322.454,35
DDJH-R-A23,18- 6,15%255.265,37
Zaključne cijene : 28.11.2014
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.792,02 -0,59 %
  • CROBEX10: 1.027,53 -0,90 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2369315,2526895,268447
CAD0015,3976635,4139055,430147
CZK0010,2765170,2773490,278181
DKK0011,0281161,0312101,034304
HUF1002,4878402,4953262,502812
JPY1005,1992035,2148485,230493
NOK0010,8792420,8818880,884534
SEK0010,8270120,8295000,831989
CHF0016,3650136,3841656,403317
GBP0019,6409699,6699799,698989
USD0016,1451596,1636506,182141
EUR0017,6501097,6731287,696147
PLN0011,8306081,8361161,841624
Tečajna lista HNB-a za datum: 29.11.2014
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Ilirika Azijski ...45,3628+0,61%
ZB euroaktiv131,3020+0,32%
HI-growth10,0948+0,27%
Smart Equity102,0421+0,18%
Capital Two85,6468kn+0,17%
Platinum Blue Chip96,6721+0,15%
HI-balanced11,8559+0,15%
Allianz Equity133,3328+0,12%
PBZ Equity fond10,1859+0,11%
PBZ I-Stock7,4856+0,11%
ZB global147,7754+0,10%
Datum: 27.11.2014