OTP banka: Dokumentacija predana mađarskim vlastima, s Upravom Podravke 'uspostavljeni odnosi'






Nakon tjedana prepucavanja između Podravke i mađarske OTP banke oko depozita od 47 milijuna kuna koji koprivnička tvrtka želi vratiti, ali i zahtjeva hrvatskog državnog tužitelja za dostavom potrebne dokumentacije, oglasila se OTP banka službenim priopćenjem.


Bankamagazin Objavljeno 13.41, 13.01.2010.

Nakon tjedana neuspješnih pregovora Uprave Podravke sa mađarskom OTP bankom oko depozita od 47 milijuna kuna koji koprivnička tvrtka želi vratiti, ali i zahtjeva hrvatskog državnog tužitelja za dostavom potrebne dokumentacije, napokon se oglasila OTP banka službenim priopćenjem.

 

U njemu se ističe da OTP banka, "kao najveća neovisna bankarska grupacija u Srednjoj i Istočnoj Europi, primjenjuje konzervativna pravila upravljanja koja su u skladu s međunarodnim standardima. Kao etična organizacija koja poštuje sve zakone, banka strogo poštuje zakonske odredbe koje se odnose na povjerljivost poslovnih i bankarskih podataka, a u interesu svih poslovnih partnera". Na taj način, kako se navodi, banka postupa i u slučaju poslovne suradnje s Podravkom.

 

"Uspostavljen je odnos s novom Upravom tvrtke, ali nisu još u potpunosti ispunjeni svi uvjeti da bi se predala tražena dokumentacija. Međutim, banka je bitnu dokumentaciju predala mađarskim vlastima koji surađuju s partnerskim institucijama u inozemstvu. Kada se ispune svi uvjeti, banka će tu dokumentaciju predati i predstavnicima Podravke", kaže se iz OTP banke. (vk)

 


Komentari (0)


Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
KOEI-R-A690,00+0,88%1.858.272,68
HT-R-A140,50- 0,35%1.160.006,45
RIVP-R-A24,06+1,13%648.029,63
ERNT-R-A1.122,99+0,13%391.518,87
ADRS-P-A391,00+0,26%231.172,10
DDJH-R-A41,05+0,98%222.190,49
ADPL-R-A105,99- 0,94%191.426,48
PLAG-R-A4.311,28+0,15%189.530,63
Zaključne cijene : 25.05.2016
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.716,02 0,43 %
  • CROBEX10: 998,33 0,24 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0014,8257134,8402344,854755
CAD0015,1079485,1233185,138688
CZK0010,2764850,2773170,278149
DKK0011,0041431,0071641,010185
HUF1002,3733612,3805032,387645
JPY1006,0823566,1006586,118960
NOK0010,8040170,8064360,808855
SEK0010,8064050,8088310,811257
CHF0016,7589696,7793076,799645
GBP0019,7983329,8278159,857298
USD0016,6995416,7197006,739859
EUR0017,4673097,4897787,512247
Tečajna lista HNB-a za datum: 26.5.2016
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Alpen.Special ...142,3458kn+1,97%
Platinum Blue Chip97,2757+1,50%
ZB euroaktiv129,9177+1,47%
ZB Future 205594,0369+1,43%
ZB Future 204093,9228+1,42%
ZB Future 203094,1646+1,35%
Ilirika Europa114,8287+1,27%
Platinum Global ...14,3247$+1,23%
HI-growth11,0804+1,21%
KD Nova Europa5,0768kn+1,18%
KD Prvi izbor13,2643kn+1,14%
Datum: 24.5.2016