OTP banka: Dokumentacija predana mađarskim vlastima, s Upravom Podravke 'uspostavljeni odnosi'






Nakon tjedana prepucavanja između Podravke i mađarske OTP banke oko depozita od 47 milijuna kuna koji koprivnička tvrtka želi vratiti, ali i zahtjeva hrvatskog državnog tužitelja za dostavom potrebne dokumentacije, oglasila se OTP banka službenim priopćenjem.


Bankamagazin Objavljeno 13.41, 13.01.2010.

Nakon tjedana neuspješnih pregovora Uprave Podravke sa mađarskom OTP bankom oko depozita od 47 milijuna kuna koji koprivnička tvrtka želi vratiti, ali i zahtjeva hrvatskog državnog tužitelja za dostavom potrebne dokumentacije, napokon se oglasila OTP banka službenim priopćenjem.

 

U njemu se ističe da OTP banka, "kao najveća neovisna bankarska grupacija u Srednjoj i Istočnoj Europi, primjenjuje konzervativna pravila upravljanja koja su u skladu s međunarodnim standardima. Kao etična organizacija koja poštuje sve zakone, banka strogo poštuje zakonske odredbe koje se odnose na povjerljivost poslovnih i bankarskih podataka, a u interesu svih poslovnih partnera". Na taj način, kako se navodi, banka postupa i u slučaju poslovne suradnje s Podravkom.

 

"Uspostavljen je odnos s novom Upravom tvrtke, ali nisu još u potpunosti ispunjeni svi uvjeti da bi se predala tražena dokumentacija. Međutim, banka je bitnu dokumentaciju predala mađarskim vlastima koji surađuju s partnerskim institucijama u inozemstvu. Kada se ispune svi uvjeti, banka će tu dokumentaciju predati i predstavnicima Podravke", kaže se iz OTP banke. (vk)

 


Komentari (0)


Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
KORF-R-A257,52+3,84%2.670.871,89
LRH-R-A3.760,00+0,80%2.140.864,73
SNHO-R-A263,36+4,09%2.118.348,08
HT-R-A163,00+1,80%1.646.429,33
ADRS-P-A355,000,00%1.617.232,21
ZABA-R-A38,17+2,83%1.596.492,82
PODR-R-A336,10+1,84%1.287.613,80
HIMR-R-A540,00+14,89%1.049.366,53
Zaključne cijene : 22.09.2014
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.912,97 0,16 %
  • CROBEX10: 1.093,14 0,11 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2489715,2647655,280559
CAD0015,3850955,4012995,417503
CZK0010,2760410,2768720,277703
DKK0011,0210511,0241231,027195
HUF1002,4362042,4435352,450866
JPY1005,4235245,4398445,456164
NOK0010,9323990,9352050,938011
SEK0010,8285530,8310460,833539
CHF0016,2981566,3171076,336058
GBP0019,6556799,6847339,713787
USD0015,9120845,9298745,947664
EUR0017,5999847,6228537,645722
PLN0011,8170051,8224721,827939
Tečajna lista HNB-a za datum: 23.9.2014
Fond Vrijednost Valuta Promjena
OTP indeksni41,8865kn+1,09%
Erste Adriatic ...81,9700+1,04%
PBZ Equity fond10,3193+0,80%
NETA Emerging Bond70,3554kn+0,74%
Ilirika JIE132,0057+0,72%
Allianz Equity136,8962+0,70%
HI-growth9,7955+0,65%
CROBEX10 (VB ...105,3638kn+0,63%
OTP MERIDIAN 2092,4158+0,61%
HPB Dionički92,0506kn+0,56%
Raiffeisen World135,1700+0,50%
Datum: 19.9.2014