Josipović i Tadić za cjelovitu BiH






Bivši američki veleposlanik pri NATO-u Alexander Versbow rekao je u raspravi o zapadnom Balkanu u okviru Briselskog foruma,da postoji opasnost od raspada Bosne i Hercegovine, koja ostaje nefunkcionalna unatoč naporima Sjedinjenih Država i EU-a.


Bankamagazin / HRT Objavljeno 11.09, 27.03.2010.

Predsjednici Hrvatske i Srbije Ivo Josipović i Boris Tadić izrazili su u Bruxellesu odlučnost da u europskom duhu surađuju na rješavanju otvorenih pitanja u regiji  i založili se za cjelovitu Bosnu i Hercegovinu triju ravnopravnih naroda.

Josipović i Tadić sudjelovali su u raspravi o zapadnom Balkanu u okviru Briselskog foruma, jednog od najvećih skupova najutjecajnijih političara, analitičara i poslovnih ljudi iz Sjeverne Amerike i Europe. U toj raspravi sudjelovali su još povjerenik za proširenje Štefan Fuele i američki senator George Voinovich.

U raspravi je dominiralo pitanje Bosne i Hercegovine, a obojica predsjednika su istaknuli da ta zemlja mora ostati cjelovita, a da rješenje trebaju naći tamošnja tri konstitutivna naroda bez nametanja sa strane.

Bivši američki veleposlanik pri NATO-u Alexander Versbow rekao je u raspravi da postoji opasnost od raspada Bosne i Hercegovine, koja ostaje nefunkcionalna unatoč naporima Sjedinjenih Država i EU-a.

Predsjednik Josipović je rekao da su on i Tadić iz Opatije, gdje su se prvi put sastali prije tri dana, uputili jasnu poruku, da se Hrvatska i Srbija zauzimaju za cjelovitost BiH. Naše poruke iz Opatije jasno pokazuju da su Hrvatska i Srbija voljne pomoći, da nemaju aspiracija za uključivanje dijelova BiH u Hrvatsku ili Srbiju i da ne podržavaju snage koje bi se htjele odvojiti od BiH.

Opće je stajalište da podržavamo integritet BiH. To znači da ne podržavamo bilo kakvo djelovanje u smislu podjele BiH, rekao je Tadić.

I Josipović i Tadić su u raspravi istaknuli da, kada Hrvatska uskoro, a Srbija kasnije, postanu članice EU-a, svoje članstvo u Uniji neće zlorabiti kako bi nametnuli svoje rješenje za eventualne bilateralne probleme sa susjedima. (kp)


Komentari (0)


Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
ERNT-R-A1.400,00+1,20%1.061.143,46
LKPC-R-A684,00+7,08%1.008.129,91
RIVP-R-A19,710,00%400.190,35
HT-R-A157,510,00%199.239,14
ADRS-P-A337,50+2,20%193.482,19
KOEI-R-A737,99+1,06%97.054,89
KSST-R-A510,00- 6,96%89.735,99
BLJE-R-A38,57- 1,00%70.658,33
Zaključne cijene : 24.10.2014
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.844,04 -0,01 %
  • CROBEX10: 1.052,07 -0,54 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,3064235,3223905,338357
CAD0015,3747025,3908755,407048
CZK0010,2757640,2765940,277424
DKK0011,0265921,0296811,032770
HUF1002,4874402,4949252,502410
JPY1005,6155625,6324595,649356
NOK0010,9180320,9207940,923556
SEK0010,8316190,8341210,836623
CHF0016,3361256,3551916,374257
GBP0019,6709299,7000299,729129
USD0016,0392696,0574416,075613
EUR0017,6439027,6669037,689904
PLN0011,8068131,8122501,817687
Tečajna lista HNB-a za datum: 24.10.2014
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Platinum Global ...14,7056$+1,54%
KD Energija9,5545kn+1,27%
NETA US Algorithm162,7605kn+1,13%
NETA Global ...101,9742kn+1,02%
KD Prvi izbor12,7921kn+0,98%
Ilirika JIE127,5279+0,94%
Raiffeisen World127,5200+0,80%
NETA Frontier559,3073kn+0,73%
ZB trend177,6357$+0,71%
KD Balanced8,5568kn+0,63%
HI-growth9,6235+0,57%
Datum: 23.10.2014