Josipović i Tadić za cjelovitu BiH






Bivši američki veleposlanik pri NATO-u Alexander Versbow rekao je u raspravi o zapadnom Balkanu u okviru Briselskog foruma,da postoji opasnost od raspada Bosne i Hercegovine, koja ostaje nefunkcionalna unatoč naporima Sjedinjenih Država i EU-a.


Bankamagazin / HRT Objavljeno 11.09, 27.03.2010.

Predsjednici Hrvatske i Srbije Ivo Josipović i Boris Tadić izrazili su u Bruxellesu odlučnost da u europskom duhu surađuju na rješavanju otvorenih pitanja u regiji  i založili se za cjelovitu Bosnu i Hercegovinu triju ravnopravnih naroda.

Josipović i Tadić sudjelovali su u raspravi o zapadnom Balkanu u okviru Briselskog foruma, jednog od najvećih skupova najutjecajnijih političara, analitičara i poslovnih ljudi iz Sjeverne Amerike i Europe. U toj raspravi sudjelovali su još povjerenik za proširenje Štefan Fuele i američki senator George Voinovich.

U raspravi je dominiralo pitanje Bosne i Hercegovine, a obojica predsjednika su istaknuli da ta zemlja mora ostati cjelovita, a da rješenje trebaju naći tamošnja tri konstitutivna naroda bez nametanja sa strane.

Bivši američki veleposlanik pri NATO-u Alexander Versbow rekao je u raspravi da postoji opasnost od raspada Bosne i Hercegovine, koja ostaje nefunkcionalna unatoč naporima Sjedinjenih Država i EU-a.

Predsjednik Josipović je rekao da su on i Tadić iz Opatije, gdje su se prvi put sastali prije tri dana, uputili jasnu poruku, da se Hrvatska i Srbija zauzimaju za cjelovitost BiH. Naše poruke iz Opatije jasno pokazuju da su Hrvatska i Srbija voljne pomoći, da nemaju aspiracija za uključivanje dijelova BiH u Hrvatsku ili Srbiju i da ne podržavaju snage koje bi se htjele odvojiti od BiH.

Opće je stajalište da podržavamo integritet BiH. To znači da ne podržavamo bilo kakvo djelovanje u smislu podjele BiH, rekao je Tadić.

I Josipović i Tadić su u raspravi istaknuli da, kada Hrvatska uskoro, a Srbija kasnije, postanu članice EU-a, svoje članstvo u Uniji neće zlorabiti kako bi nametnuli svoje rješenje za eventualne bilateralne probleme sa susjedima. (kp)


Komentari (0)


Webshop

Dionica Vrijednost Promjena Promet
OPEK-R-A290,00+11,54%2.900.000,00
RIVP-R-A20,630,00%856.738,67
ADRS-P-A375,00+1,35%386.130,87
HT-R-A154,33+0,01%372.782,39
HUPZ-R-A1.930,00+3,71%283.530,07
ADPL-R-A104,50+0,48%221.832,27
VDKT-R-A190,00- 2,57%220.564,83
KRAS-R-A455,000,00%206.881,29
Zaključne cijene : 01.07.2015
Podaci o trgovanju objavljeni su s odgodom od 15 minuta
  • CROBEX: 1.750,44 0,74 %
  • CROBEX10: 1.016,99 0,71 %
Valuta Apena Kupovni Srednji Prodajni
AUD0015,2461925,2619785,277764
CAD0015,4388335,4551995,471565
CZK0010,2781680,2790050,279842
DKK0011,0144731,0175261,020579
HUF1002,4107922,4180462,425300
JPY1005,5383295,5549945,571659
NOK0010,8651110,8677140,870317
SEK0010,8197860,8222530,824720
CHF0017,2455307,2673327,289134
GBP00110,65711110,68917910,721247
USD0016,8033096,8237806,844251
EUR0017,5686817,5914557,614229
PLN0011,8087411,8141841,819627
Tečajna lista HNB-a za datum: 2.7.2015
Fond Vrijednost Valuta Promjena
Ilirika BRIC82,8225+1,78%
ZB BRIC+100,0639+1,29%
NETA US Algorithm176,0173kn+1,28%
OTP uravnoteženi107,2208kn+1,28%
Ilirika Azijski ...51,9690+1,25%
KD Prvi izbor14,7707kn+1,17%
ICF Balanced115,9601kn+1,17%
KD Victoria18,4449kn+0,81%
NETA Frontier582,1291kn+0,80%
NETA Global ...105,9412kn+0,79%
NETA Emerging Bond80,7705kn+0,79%
Datum: 30.6.2015